Elektryczne monocykle pojazdami przyszłości?

Tutaj można pytać o wszystko dotyczące "elektrycznych kółek".
Aldrin
Zainteresowany
Posts:5
Joined:20 Sep 2015, 11:15
Elektryczne monocykle pojazdami przyszłości?

Postby Aldrin » 20 Sep 2015, 16:20

Siema! Co sądzicie, czy elektryczne kółka sprawdzą się jako osobisty transport przyszłości i wyprą prymitywne rowery z dróg?

Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Elektryczne monocykle pojazdami przyszłości?

Postby Kalmar » 04 Nov 2016, 17:38

Dali by Ci Aldrin rowerzyści zapaleni za te prymitywne, oj dali by :D

Minęło już trochę czasu od Twojego postu i co? Ano jakoś przed oknami nie śmigają mi chmary ludzi na monocyklach. Może dlatego, że za wysoko mam okno :lol:

Kiedyś może i będzie większy udział podobnych urządzeń ale wygoda jazdy na rowerze dla niektórych jest nie do zastąpienia. Możliwość oparcia rąk, opuszczenia luzem nóg, bagażnik czy torby, jazda bez konieczności ładowania itp. Z namiotem na monocyklu nie bardzo się da, nogi obciążone bo stoisz cały czas, bagażu za dużo nie weźmiesz.
W mieście dla odmiany to jak najbardziej da się rower zastąpić monocyklem i to są realne zalety i przewaga EUC nad rowerem. Możesz wejść do sklepu czy baru z pojazdem na którym przyjechałeś, zajmuje mało miejsca w bagażniku samochodu a więc nad morze czy w góry można go zabrać, łańcuch nie brudzi nogawek itd. w galeriach czy centrach handlowych są gniazda więc i naładować się da.
Największą wadą pojazdów elektrycznych to właśnie konieczność ładowania. Jak w przyszłości akumulatory grafenowe wejdą do produkcji to będzie zupełnie inaczej i kiedyś może się okazać, że powstanie coś lepszego od monocykla elektrycznego i o czym innym będziemy dyskutować na forum. Grafen i podobne materiały otwierają zupełnie inne możliwości dla cywilizacji. Tylko, że my jako cywilizacja zbyt daleko nie wyszliśmy, nadal napierniczamy się pałami po łbach więc czy będziemy w stanie skorzystać z nowych możliwości zanim się wykończymy nawzajem? Czas pokaże.
Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: Elektryczne monocykle pojazdami przyszłości?

Postby Bat » 05 Nov 2016, 01:44

Dostępne są już rozkładane panele solarne (przenośne), które możesz mieć na plecaku i ładować kółko podczas jazdy :)
Do tego można mieć ze sobą zapasowe baterie i robić hot swap. Później może dojść też ładowanie indukcyjne, np. na trasach rowerowych czy w galeriach itp.

Generalnie to chodzi głównie o miasta, bo rowery w mieście to plaga: niebezpieczne, za dużo miejsca zajmują, nie przestrzegają przepisów, trzeba je parkować (i tworzyć parkingi), i ludzie też je kradną bardzo łatwo.

Do tego eksploatacja to masakra, a i w zimę nie pojeździsz, a w lato nie ma dnia, żeby nie uwalić np. nogawki (czy całego ubrania podczas deszczu).
Parasola nie przytrzymasz, w garniaku nie pojedziesz.

Poza tym rowery są faktycznie prymitywne i jakby tak obiektywnie na nie spojrzeć to są śmieszne, to tak jakby na koniu teraz jeździć po mieście :)

Co do jazdy w trasy na rowerze to fakt, można jechać daleko i... być wymęczonym na maxa + spoconym jak świnia.
Zmęczenie ze stania na kółku to NIC w porównaniu do zmęczenia na rowerze, na takim samym dystansie.
Jestem pewien, że gdyby kółka miały zasięg 100 km, to przejechałbyś te 100 km nawet z przerwami na odpoczynek szybciej i bez takiego zmęczenia jak na rowerze. Pamiętaj o jeździe pod górę :) Jechałem na rowerze kiedyś długie dystanse (po 150 km za jednym razem) i nie mam zamiaru do tego wracać.

Bagaż? Jest niewygodny i na kółku, i na rowerze. Jeśli do plecaka wrzucisz bidon z wodą, to raczej tego nie odczujesz, ale większe bagaże to już nieco inny balans i pewność jazdy na kółku. Z kolei na rowerze za dużo wrzucić nie możesz. Możesz owszem wziąć też plecak i małą torbę pod ramą, ale wszelkie duże bagaże odpadają z uwagi na wagę i na ruch. Przy plecaku pedałowanie jest wkurzające, a z torbami po bokach nie ma jak, bo blokują pedałowanie.
Jasne, mógłbyś kombinować i montować bagażnik, ale... od przewożenia rzeczy i dalekich wyjazdów jest samochód. Ani rower, ani kółko samochodu nie zastąpią.

Rower to tylko sport :) Kto na tym jeździ jako środek transportu (często za koszt wyższy niż kółka) ten jest po prostu zacofany :)

Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Elektryczne monocykle pojazdami przyszłości?

Postby Kalmar » 05 Nov 2016, 15:54

Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.


Return to “Ogólne pytania i dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests

cron